O Nas

Pensjonat pod Rachowcem polożony jest na terenie pięknej polany w pobliżu rezerwatu świerkowego Butorza w cichej okolicy Zwardonia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w naszym domu zapewnić Państwu niepowtarzalną atmosferę wypoczynku w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku.

Piękne widoki, bliskość przyrody oraz atrakcje znajdujące się w okolicy są gwarancją udanego pobytu.

 

Nasz pensjonat położony jest w przepięknej okolicy na leśnej polanie otoczonej lasem co daje Państwu gwarancję pełnego wypoczynku w spokoju i ciszy przyrody.
W naszym pensjonacie jest  16 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami: tv, wi-fi, świetlica, jadalnia , narciarnia z suszarkami na buty, aneks kuchenny wyposażony w media.
– 2 osobowych
– 3 osobowych
– 4 osobowych
– rodzinnym (4-6 osób) z anesem kuchennym

 

w przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość udostepnienia kuchni i jadalni do przygotowania i spożywania posiłków.

W pensjonacje znajduje sie również stołówka, na ktorej serwowane są domowe obiady oraz świetlica, idealna do zabaw dla dzieci.

 

Nasza główną atrakcją jest spokój i cisza ale oczywiście na życzenie organizujemy:

– w lecie:
– ogniska
– grilla
– przejazdy ciuchcią Beskidek
– w zimie:
– kuligi

 

W odległości 350 m od pensjonatu  na górnej stacji wyciągu krzesełkowego  Zwardoń-Ski  funkcjonuje karczma Swojskie-Klimaty. Dla milośników dłuższych wycieczek proponujemy Słowacje -ok. 4 km do przejścia granicznego Skalite.

 

A jeśli lubisz białe szaleństwo to 500 m od pensjonatu znajdziesz doskonale przygotowaną trasę zjazdową na wyciągach ” Rachowiec-Ski”i ” Zwardoń – Ski  połączonych wspólną kartą SKI-PASS.

 

Zwardoń to malownicza miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, na przełęczy polsko—słowackiej. Centrum znajduje się 670 m n.p.m. Specyficzny mikroklimat, nieskażona przyroda, bliskość natury oraz ukształtowanie terenu zachęcają do uprawiania turystyki górskiej. Wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych prowadzi stąd wprost na następujące szczyty: Rachowiec (954 m n.p.m.), Baranią Górę (1220 m n.p.m.) oraz Wielką Raczę (1236 m n.p.m.). Poza licznymi szlakami turystycznymi Zwardoń proponuje mnóstwo ścieżek do niezapomnianych spacerów: Aleja Zakochanych, Aleja Westchnień, Duża i Mała Pętla oraz Wężowa Góra.